Новини

Медичний канабiс: на часi, сьогoднi, прiорiтет - відовідь Президенту Володимиру Зеленському

Відкрите звернення учасників Маршу Свободи, коаліції громадських ініціатив та пацієнтських організацій, що виступають за законний доступ до медичного канабісу в Україні.
Президент України Володимир Зеленський під час прес-марафону 10 жовтня 2019 року зробив вкрай суперечливу заяву, яка може негативно позначитись як на перспективах законодавчого врегулювання використання канабісу в медицині, так і на реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків.
Відповідаючи на запитання журналістки “Як ви ставитесь до декриміналізації канабісу?” Володимир Зеленський заявив, що питання легалізації канабісу не стоїть на порядку денному, оскільки “не є пріоритетом”.
"Зараз не йдеться про легалізацію канабісу. Але я знаю, що дуже багато людей хочуть займатися цим бізнесом в Україні. Але ми зможемо розглядати це тільки після того, як ми знатимемо, що дійсно говоримо про медичну марихуану. Мені здається так: ті, хто хочуть, потерплять", - заявив Володимир Зеленський.
Окремо коментуючи репліку журналістки, що відповідний законопроект від партії “Слуга Народу” подано до парламенту, Президент заявив, що не бачив зареєстрованого законопроекту, натомість слідом безапеляційно вжив фрази “Не на часі”, “Не зараз”, “Це не пріоритет”.
Як результат, значна кількість засобів масової інформації сприйняла слова Володимира Зеленського, як заяву про передчасність легалізації саме медичного канабісу, а також, що президент виступає проти законопроекту, який готується до реєстрації його фракцією у парламенті.
Зеленський вважає не на часі легалізацію медичного канабісу в Україні”, - повідомляє агенція УНІАН. “Президент Володимир Зеленський вважає, що легалізація медичного канабісу є "не на часі", - повідомляє видання depo.ua. “Президент України Володимир Зеленський вважає несвоєчасним питання про легалізацію медичної марихуани”, - телеканал “Прямий”.
Застосування канабіноїдів, як лікарських засобів, як і доступність ефективного лікування, є частиною стратегії державної політики щодо наркотиків. Необхідність законодавчого врегулювання медичного застосування канабісу в Україні давно спирається на експертний консенсус. Через це вважаємо таку риторику президента України безвідповідальною і неприпустимою.
З огляду на важливість питання, ми вимагаємо від Володимира Зеленського та його прес-служби деталізувати зміст озвучених президентом тез, а саме:
Чи означає фраза “Нас не треба порівнювати з Канадою” те, що, на думку Володимира Зеленського, українці мають інакшу фізіологію та хворіють іншими хворобами, ніж громадяни Канади, які мають законний доступ до лікування канабісом з 2001 року? Чи розуміє Володимир Зеленський, що право людини на життя і захист свого здоров’я є фундаментальним правом людини на життя? Скільки саме пропонується “потерпіти” з реалізацією свого конституційного права на доступ до лікування українським медичним пацієнтам, яких за підрахунками Міністерства охорони здоров’я України налічується понад 2 мільйони осіб? Можливо, проблема не в “законодавчій базі” (яка вже підготовлена), а в тому що ініціативи профільного міністерства - МОЗ системно блокуються “незамінним” очільником міністерства внутрішніх справ? Скільки в такій ситуації українцям чекати медичного канабісу? Як відомо, 8 жовтня 2019 року заступниця голови фракції “Слуга Народу” Євгенія Кравчук публічно заявила, що законопроект про медичний канабіс готовий до реєстрації в Верховній Раді України. Закликаємо до невідкладної реєстрації зазначеного проекта закону з метою надалі мінімізувати можливість будь-яких спекуляцій щодо “ризиків” та “передчасності” забезпечення права людини на життя та конституційних прав громадян України.
м. Київ 14 жовтня 2019 р.
26 жовтня у Києві відбудеться чергова акція Конопляний Марш Свободи 2019 - Just Do It!
Фото: 24tv.ua