Новини

Справа Віктора Ручка: після операції з видалення нирок допити продовжились

 В Ірпені важкохворого Віктора Ручка судять за вирощування канабісу для власного лікування.  У червні 2018 року поліція в Ірпені Київської області прийшла з обшуком до Віктора Ручка. У його дворі знайшли 15 кущів і 12 паростків конопель. Чоловік має інвалідність через ниркову недостатність і стверджує, що вирощував медичні сорти конопель і використовував їй винятково для власного лікування. Суд над Ручком триває третій рік поспіль, засідання відкладаються через карантинні обмеження та стан здоров'я підсудного: тричі на тиждень Віктор Ручко має проходити процедури гемодіалізу.  19 листопада засідання продовжилось після тривалої перерви через госпіталізацію підсудного, влітку Віктору Ручку видалили обидві нирки.


 Кожне засідання у справі супроводжується мітингом біля будівлі суду, медичного пацієнта приходять підтримати активісти Маршу Свободи - руху за реформи державної політики щодо наркотиків. Сам Ручко вболіває за легалізацію медичного канабісу в Україні і сподівається, що його справа прискорить цей процес.  21 та 23 грудня 2021 року суд у Ірпені заслухає свідків обвинувачення і захисту. 

"Ми визнаємо факти, ми не визнаємо, що це було злочином", - говорить адвокат Олександр Куликов. "Віктор знаходився у стані життєвої необхідності порушувати закон. У таке положення його поставила держава".

Історія Віктора Ручка і його боротьби - в подкасті видання "Грати"