Новини

Верховний суд повернув на перегляд справу Румянцева. Що його чекає?

15 вересня 2021 року Верховний Суд відправив на повторний апеляційний розгляд справу Віталія Румянцева, якого звинувачували в незаконному вирощуванні канабісу, але повністю виправдали в суді. Про це повідомили активісти Маршу Свободи за легалізацію медичного використання канабісу.


Декілька років тому сусід Румянцева доніс у поліцію, що той вирощує в себе на городі коноплю. Канабіс Румянцев вживав, щоб полегшити біль у суглобах, але щоб не купувати коноплі, висадив у себе на подвір’ї вісім кущів рослини. Поліція, яка прийшла з обшуком до будинку, за словами правозахисників, на додачу до вирощеної коноплі підкинула дикорослу, а тому вісім кущів перетворилися на триста. Спершу прокуратура доводила, що кущів було 115, а потім зменшила тяжкість обвунувачення до 18 рослин. 

 2019 року Вознесенський міськрайонний суд виправдав чоловіка, визнавши неприпустимими докази правоохоронців, а факт вирощування саме 18 кущів недоведеним. Судді тоді погодились з доводом правозахисників про порушене право на захист Румянцева, однак вирок не влаштовував прокуратуру, яка й подала апеляцію.  ПІсля тривалого розгляду Миколаївський апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок щодо Румянцева, а прокуратура подала касаційну скаргу. 


Захист виправданого у Касаційному кримінальному суді у складі Верховного Суду України забезпечувала громадська організація "Міські ініціативи та суспільні транформації" (МІСТ) , інтереси Віталія Румянцева представляє адвокат Олександр Прутян. 

“Замість свята справедливості справа важко хворого українця Віталія Румянцева вирушає у ще одне коло пекла. Отже, наша боротьба триває”, – зазначили захисники Румянцева на мітингу після засідання. Дякуємо адвокату а також всім небайдужим, чиї пожертви роблять захист медичних пацієнтів у судах України видимим і ефективним.